Trendy v oblasti realit

24.04.2023

Nemovitostní trh v okrese Beroun za posledních deset let zaznamenal výrazný nárůst prodejů, což ukázaly statistiky Českého statistického úřadu (ČSÚ) za období 2011 až 2021. Je to přisuzováno především blízkosti hlavního města Prahy a zlepšování infrastruktury v tomto regionu.

Jaký je vývoj za posledních deset let?

Během tohoto období se průměrná cena prodaných nemovitostí v okrese Beroun zvýšila zhruba o 50 %. V roce 2011 dosahovala průměrná cena nemovitosti v okrese Beroun částky 2,7 milionu korun, zatímco v roce 2021 se tato částka téměř zdvojnásobila na 4,1 milionu korun. Tento významný nárůst ceny nemovitostí naznačuje atraktivitu regionu pro potenciální kupce. 

Ideální kombinace venkovského života a blízkosti Prahy láká rodiny i profesionály 

Jedním z hlavních důvodů růstu prodeje nemovitostí v okrese Beroun je jeho strategická poloha poblíž Prahy. Mnoho lidí hledá možnost žít ve venkovském prostředí, ale zároveň mít snadný přístup do hlavního města. Okres Beroun poskytuje takovou výhodu s rychlou dostupností do Prahy, což přitahuje jak rodiny, tak všechny pracující v Praze, kteří preferují klidnější a příjemnější prostředí pro život.

Dalším faktorem ovlivňujícím prodejnost nemovitostí v okrese Beroun je zlepšení infrastruktury v regionu. Investice do modernizace a rozšíření silniční sítě a veřejné dopravy vytvářejí lepší propojení mezi jednotlivými obcemi v okrese a zvyšují dostupnost pro potenciální kupce. Kvalitní silniční a veřejná doprava je pro mnoho lidí důležitým kritériem při výběru místa pro bydlení, a toto zlepšení infrastruktury v okrese Beroun přispívá k jeho atraktivitě. 

Okres Beroun poskytuje výhodu bydlení na venkově s rychlou dostupností do Prahy.

Pokud vlastníte nemovitost v okrese Beroun a nejste si jisti, jak stanovit její správnou tržní cenu, neváhejte se na mě obrátit. Nabízím Vám profesionální odhad tržní ceny Vaší nemovitosti a poskytnu Vám doporučení, jak ji nejlépe prodat. Tato služba je pro majitele nemovitostí zcela zdarma. S mou zkušeností v oblasti nemovitostí v okrese Beroun Vám mohu poskytnout odbornou a kvalitní pomoc při prodeji Vaší nemovitosti.

Přijďte se na mě obrátit a společně najdeme nejlepší způsob, jak prodat Vaši nemovitost v rostoucím a atraktivním okrese Beroun.

Zuzana Železná, RE/MAX All Up, Pražská 454, 252 29 Lety u Dobřichovic, Česká republika
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky